Wywiad z kapitanem nowej dywizji Rainbow Six Siege na PS4

Rainbow Six 1 rok temu
Artur A. Administrator

Cześć Mateusz - powiedz nam jak naprawdę zaczęła się Twoja przygoda z Rainbow Six Siege ? Dlaczego konsola a nie na przykład PC

Hej, Moja przygoda zaczęła się od czasu samej alphy gry, spodobała się mi i mojemu teammate’owi Lunaticowi i postanowiliśmy, ze to będzie nasz następny krok w esporcie. Konsola dlatego, gdyż wcześniej gralismy esportowo w Battlefielda 4 na konsoli.

W jakich drużynach grałeś wcześniej i jak wygladała Twoja dotychczasowa kariera gracza?

Zacząłem R6 od stworzenia własnej drużyny, która uczestniczyła w ladderach MLG. Po trzech msc gry zdecydowałem się dołączyć do 1UPeSport, gdzie spędziłem następne 8 miesięcy. Z powodów prywatnych odszedłem z organizacji i po raz kolejny założyłem swoją drużynę. Jeśli chodzi o karierę w R6, po wygraniu 3 francuskich turniejów PlayStation plus league otworzyła się szansa na zagranie na xboxie w pro league w sezonie 1. Skorzystałem i sezon 1 zakończyłem na 6 miejscu. W trakcie pobytu w 1UPeSport wygrałem 3x go4 i 1x go4 monthly. Po długiej przerwie dostałem propozycję dołączenia do drużyny Mefista na polską ligę. Sukcesywnie wygrałem ją i pojawił się głód aby obronić tytuł, co się udało w następnym sezonie w drużynie, którą stworzyłem.

Skąd pomysł na własna drużynę ?

Pomysł na własną drużynę pojawił się stąd, że największe sukcesy osiągałem, kiedy to ja prowadziłem swój zespół. Lubię mieć wszystko pod swoją kontrolą, wtedy czuje się pewniejszy swego.

Opisz nam w paru zdaniach dotychczasowe sukcesy swojej drużyny.

Drużyna, którą zaprezentuje w tym sezonie Polskiej ligi jest fuzją dwóch topowych drużyn z tamtego sezonu. Jako nowa 5 nie zagraliśmy tak naprawdę żadnego ważnego do tej pory turnieju, więc nie mogę tutaj nic dodać. Jeśli chodzi o poprzednią 5 to jednak najważniejszymi osiągnięciami było wygranie Polskiej ligi oraz zajęcie 3 miejsca w Go4 dwukrotnie.

A jak wygląda skład ? Opowiedz trochę o zawodnikach jakich wybrałeś do teamu.

Fanatic MK czyli ja - były gracz esportowy w Battlefield 4, in game leader, tworzący taktyki i zajmujący się całą strukturą zespołu, 2 zawodnik, któremu udało się obronić tytuł Polskiej ligi na PS4. Cr3zyy (Lunatic) - moja prawa ręka, frager, były gracz esportowy w Battlefield 4, uczestnik Major League..Aktualny mistrz Polskiej ligi. LoyaL(VRush) - były esportowy gracz Battlefield 4, krótko na scenie R6, jednakże z wieloma osiągniecia, roamer i frager, również aktualny mistrz Polskiej ligi. Grzegorzu - aktualny wicemistrz Polski, były gracz Toxic Frogs, mózg do taktyk, niesamowity support. Izi - aktualny wicemistrz Polski, były gracz Toxic Frogs, support. OtusGame - debiutant, zawodnik starej daty z sezonu 1 i 2, świetny support.

Jakie plany na przyszłość ? Nie chcielibyście zagrać w Major League na PS4 ?

Major League zostało niestety wycofane z PS4, natomiast jeśli chodzi o plany na przyszłość to dopóki Polska Liga jest tak długo będziemy bronili tytułu, a także jesteśmy głodni wygrywania każdego możliwego LANA. Będziemy pracowali cięzko aby tak się stało.

Jak oceniasz scenę konsolowa R6 w Polsce ?

Scena konsolowa R6 w Polsce posiada na ten moment kilka silnych drużyn, które mogą powalczyć o koronę tej najlepszej. Może nie posiadamy największej w stosunku do innych krajów natomiast nasze topowe drużyny wcale nie ustępują tym najlepszym z Europy.

Jak wyglądały do tej pory Wasze treningi w drużynie ?

Posiadamy dwóch scrim partnerów, z którymi ćwiczymy kiedy jest tylko możliwość. Ciężko pracujemy, aby obronić tytuł mistrzowski i mam nadzieję, że nasza praca przyniesie korzyści.

Czy grałeś profesjonalnie, pól profesjonalnie w inne esportowe tytuły na konsoli czy to Twoja pierwsza gra i spotkanie z esportem?

Zacząłem esport od fify 15, gdzie grałem w większości go4 z jednym sukcesem. Następnie przeniosłem się na Battlefield 4, gdzie stworzyłem znowu swoją własną drużynę i osiągnęliśmy 2 miejsce na scenie europejskiej w pełnym Polskim składzie w trybie dominacji 5v5. Po Battlefield 4 nastał R6, który teraz jest naszą domeną i mam nadzieję, że na długo nią zostanie.

Na koniec powiedz nam, co zasugerowałbyś PlayStation League by uczynić ligę jeszcze bardziej atrakcyjna ? Zmiany, jakie kroki ?

Myślę, że na początek więcej oficjalnych streamów z ligi, a także profesjonalny komentator. Jest wielu zawodników, którzy chętnie by pomogli w rozwoju sceny jednakże nie ma zainteresowań ze strony deweloperów oraz innych organizacji.

ImpieTv

Darkest Dungeon

Nie wchodź jeśli nie chcesz zginąć ༼ つ ◕_◕ ༽つ !discord

10 ONLINE

Dywizja R6 PS4 z awansem na finał SGC!

Ekipa Rainbow Six: Siege na platformie PS4 zakwalifikowała się na kolejny lanowy finał!

Nasza drużyna Invicta Gaming Female wystąpi na eLadies Poznań 2019

19 lipca, cóż nie piękna, wakacyjna data? Sam środek wakacji. Pogoda na pewno będzie dopisywać, będzie ciepło, można wyjechać na wakacje, żeby trochę odpocząć od komputera, lecz dla naszych zawodniczek z dywizji CS GO, nie będzie to czas na wymarzony odpoczynek, tylko czas na zaprezentowanie się z jak najlepszej strony.

Nasza żeńska dywizja CS:GO powalczy w turnieju eLadies już w lipcu!

Lipiec zapowiada się naprawdę gorąco, nie wspominając o samych temperaturach. Turniej eLadies, na którym zawita nasza żeńska dywizja CS:GO, ma szansę być czymś większym niż małymi e-sportowymi zawodami.