Przykład profesjonalizmu - streamerzy wsparli niepełnosprawnego gracza.

Counter Strike 2 lata temu
Grzegorz Cyga Redaktor

Każdy z nas spotkał się z sytuacją, kiedy nasi kompani nas zwyzywali, szykanowali z nas, bo coś nam nie wyszło lub całkowicie bezpodstawnie, bo chcieli pożartować. W internecie znajdziecie multum takich historii, że ktoś kogoś zabił, bo grał w gry lub ktoś komuś życzył śmierci itd.

Za jedną z najbardziej toksycznych społeczności graczy uznawana jest społeczność gry Counter- Strike: Global Offensive, o czym mógł się przekonać Adam Bahriz.

Ten 17 - letni gracz znany w środowisku CS:GO jako Loop cierpi na rzadką chorobę układu nerwowego - dziedziczną neuropatię ruchową i czuciowo - autonomiczną (w skrócie HSAN) polegającą niedowładzie i zaniku mięśni kończyn dolnych, rzadziej górnych. Powoduje to, że u chorego występuje m.in. dysfunkcja czuciowa, co przekłada się na osłabione odruchy, brak reakcji na ból i zmianę temperatury.

Podczas jednego meczu rozgrywanego na platformie ESEA został wyśmiany po tym jak uprzejmie poinformował kolegów z drużyny, że z powodu swojej choroby genetycznej może mówić niewyraźnie, gdy będzie podawał komunikaty i prosi o wyrozumiałość. Niestety żaden ze współtowarzyszy nie wziął sobie tego do serca, po czym po serii przegranych rund przez Loopa jeden z graczy wyrzucił go z meczu za powód podając bez komentarza. Z racji, że Loop jest streamerem i całą sytuację można było zobaczyć na żywo jeden z jego widzów nagłośnił sprawę na Reddicie nakłaniając graczy, aby okazali nieco ciepła niepełnosprawnemu. Po chwili kilku streamerów i profesjonalnych graczy zareagowało, dzięki czemu nagle wiele osób zaczęło przelewać na konto Loopa spore donacje( w sumie ponad 10 tysięcy dolarów). Za otrzymaną sumę pieniędzy młodzieniec może opłacić operację oczu w klinice w Północnej Kalifornii, a ponadto wybrać się na wakacje do Algierii.

Jakby tego było mało, jedna z czołowych drużyn w Counter Strike'a EnVyUs zaproponowała mu umowę, aby pod jej banderą streamował i reprezentował drużynę. Każdy kto chce zobaczyć Adama w akcji wystarczy, że wejdzie na jego Twitcha , który od dzisiaj ma oficjalne partnerstwo, co oznacza, że możecie kupować u Loopa subskrypcje.

A co się stało z tymi, co tak potraktowali nastolatka?

Po całym zajściu na forum ESEA przeprosili go tłumacząc, że wzięli go za typowego trolla internetowego. Nikt z nich nie przypuszczał, że mogą grać z kimś, kto naprawdę ma jakiś poważny problem. Jako ciekawostkę dodamy, iż ten gracz, co zadecydował o wyrzuceniu kolegi z meczu zaobserwował jego kanał.

Na koniec zostawiamy Wam filmik z całej sytuacji i chcielibyśmy Wam(a zwłaszcza naszym młodszym czytelnikom) przypomnieć o tym, aby mieć na uwadze to, co się mówi, bo nigdy nie wiecie kto jest po drugiej stronie i jakie konsekwencje mogą nieść Wasze "niewinne żarty". Czasami lepiej ugryźć się w język.

Dywizja R6 PS4 z awansem na finał SGC!

Ekipa Rainbow Six: Siege na platformie PS4 zakwalifikowała się na kolejny lanowy finał!

Nasza drużyna Invicta Gaming Female wystąpi na eLadies Poznań 2019

19 lipca, cóż nie piękna, wakacyjna data? Sam środek wakacji. Pogoda na pewno będzie dopisywać, będzie ciepło, można wyjechać na wakacje, żeby trochę odpocząć od komputera, lecz dla naszych zawodniczek z dywizji CS GO, nie będzie to czas na wymarzony odpoczynek, tylko czas na zaprezentowanie się z jak najlepszej strony.

Nasza żeńska dywizja CS:GO powalczy w turnieju eLadies już w lipcu!

Lipiec zapowiada się naprawdę gorąco, nie wspominając o samych temperaturach. Turniej eLadies, na którym zawita nasza żeńska dywizja CS:GO, ma szansę być czymś większym niż małymi e-sportowymi zawodami.