Prezes PZPN uznaje e-sport za patologię.

Ciekawostki 1 rok temu
Grzegorz Cyga Redaktor

E- sport z każdym rokiem rozrasta się coraz bardziej. W ostatnim czasie głośno było o takich sytuacjach jak prognozowane budżety światowego i polskiego e-sportu czy zawarcie współpracy między byłym prezesem Legii Warszawa, Bogusławem Leśnodorskim, a organizacją e-sportową AGO Gaming, która specjalizuje się w Counter - Strike: Global Offensive.

I właśnie on został skrytykowany przez samego prezesa PZPN-u, Zbigniewa Bońka, który zabrał głos pod postem jednego z użytkowników Twittera.

Zdaniem Bońka, e- sport to "czyste walenie w joystick i przejaw patologii", co wywołało ogromną dyskusję na Twitterze.

Choć z pozoru słowa prezesa mogą jawić się jako wyraz nieznajomości tematu i ignorancji, nie do końca są bezpodstawne.

W 2017 roku Olimpijska Rada Azji ogłosiła, że na azjatyckich igrzyskach olimpijskich w 2022 roku pojawią się rozgrywki e- sportowe. Wzbudziło to niemałą kontrowersje dlatego też głos zabrał przewodniczący Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, Thomas Bach, który stwierdził, że gry komputerowe mogą się pojawić na Igrzyskach, jednak nie mogą to być brutalne produkcje jak Counter - Strike. Przeciwnicy tej formie rozgrywek zarzucają, iż nie mają one wiele wspólnego z prawdziwym, fizycznym sportem.

Z całą dyskusją możecie się zapoznać wchodząc tutaj .

Dywizja R6 PS4 z awansem na finał SGC!

Ekipa Rainbow Six: Siege na platformie PS4 zakwalifikowała się na kolejny lanowy finał!

Nasza drużyna Invicta Gaming Female wystąpi na eLadies Poznań 2019

19 lipca, cóż nie piękna, wakacyjna data? Sam środek wakacji. Pogoda na pewno będzie dopisywać, będzie ciepło, można wyjechać na wakacje, żeby trochę odpocząć od komputera, lecz dla naszych zawodniczek z dywizji CS GO, nie będzie to czas na wymarzony odpoczynek, tylko czas na zaprezentowanie się z jak najlepszej strony.

Nasza żeńska dywizja CS:GO powalczy w turnieju eLadies już w lipcu!

Lipiec zapowiada się naprawdę gorąco, nie wspominając o samych temperaturach. Turniej eLadies, na którym zawita nasza żeńska dywizja CS:GO, ma szansę być czymś większym niż małymi e-sportowymi zawodami.