Nexus Mods planuje płacić autorom za mody.

Ciekawostki 1 rok temu
Grzegorz Cyga Redaktor

Jeżeli jesteście fanami modów wszelkiej maści to zapewne znacie portal Nexus Mods. Macie tam dostęp do modów do każdej praktycznie gry, ba czasami sami deweloperzy udostępniają swoje osobiste mody. Trzeba jednak pamiętać, że modowanie gry to niełatwy kawałek chleba i potrafi zabrać mnóstwo czasu, zanim efekt końcowy ujrzy światło dzienne.

Dlatego też Nexus planuje od przyszłego roku płacić twórcom za wykonaną pracę. Co miesiąc do zgarnięcia będzie od 5 do 10 tysięcy dolarów do podziału między autorów najlepszych modyfikacji. Oczywiście będzie też możliwość dołożenia się do tej kwoty.

Mimo tego, szefowie Nexusa zaznaczają, że wynagrodzenie nie pozwoli na utrzymanie się, ma być pewnego rodzaju ekwiwalentem wykonanej pracy. W praktyce oznacza to, że za każde pobranie modyfikacji autor otrzyma punkty, które będzie można zamienić na karty podarunkowe Amazonu, przekazać na cele charytatywne lub wykorzystać w specjalnie przygotowanych ofertach przez Steam, Humble Bundle czy GOG, by nabyć daną grę i narzędzia do modyfikowania.

Trzeba jednak pamiętać, że 1000 punktów są równowartością 1 dolara, a całkowita pula 10 tysięcy dolarów to 10 milionów punktów co przekłada się na 5 milionów pobrań. Oznacza to, że jeżeli chcielibyście wystartować w programie to musicie liczyć na naprawdę spory łud szczęścia, aby zgarnąć coś wartościowego dla siebie.

Dywizja R6 PS4 z awansem na finał SGC!

Ekipa Rainbow Six: Siege na platformie PS4 zakwalifikowała się na kolejny lanowy finał!

Nasza drużyna Invicta Gaming Female wystąpi na eLadies Poznań 2019

19 lipca, cóż nie piękna, wakacyjna data? Sam środek wakacji. Pogoda na pewno będzie dopisywać, będzie ciepło, można wyjechać na wakacje, żeby trochę odpocząć od komputera, lecz dla naszych zawodniczek z dywizji CS GO, nie będzie to czas na wymarzony odpoczynek, tylko czas na zaprezentowanie się z jak najlepszej strony.

Nasza żeńska dywizja CS:GO powalczy w turnieju eLadies już w lipcu!

Lipiec zapowiada się naprawdę gorąco, nie wspominając o samych temperaturach. Turniej eLadies, na którym zawita nasza żeńska dywizja CS:GO, ma szansę być czymś większym niż małymi e-sportowymi zawodami.