Bruce Straley wyjaśnia powody odejścia od Naughty Dog.

Ciekawostki 1 rok temu
Grzegorz Cyga Redaktor

Kilka miesięcy temu pisaliśmy o odejściu jednego z głównych twórców serii Uncharted.

Bruce Straley udzielił wywiadu dla Kotaku, w którym tłumaczy, że stworzenie Uncharted 4: Kres Złodzieja było dla niego najbardziej stresującym projektem.

Przy moich poprzednich produkcjach, tworzyłem gry dla siebie, takimi jakie ja je widziałem. Gdy jednak pojawiło się Uncharted 4, tworzyłem ten projekt nie dla siebie, tylko dla zespołu. Tu wyszła różnica gdy robi się coś z ogromnej pasji, a coś nie. Przy pracach nad Uncharted, Uncharted 2 i The Last of Us się rozwijałem. W przypadku Uncharted 4 myślą było "Trzeba zrobić to dla zespołu i firmy". Musieliśmy grę wydać, musiało to być coś niesamowicie dobrego by nie naznaczyło negatywnie Naughty Dog. Rolę przy grze wziąłem nie dla siebie, ale dla całego zespołu.

Straley zaprzecza też jakoby odejście miało związek z Naughty Dog, z którym ostatnio związana była głośna afera o molestowanie seksualne.

Moje odejście nie miało nic wspólnego z Naughty Dog. To po prostu ja. Jestem perfekcjonistą, zawsze mierzyłem w najlepsze gry AAA. Wszystko to, cała presja zebrała się w pewnym momencie i powiedziałem sobie "Boże, muszę odpocząć. Muszę odejść." Wypracowałem więc umowę z szefostwem Naughty Dog (Evanem Wellsem i Christophe Balestrą), że po skończeniu Uncharted 4: Kres Złodzieja zrezygnuję. Zrozumieli o co mi chodzi i po prostu się na to zgodzili. Czuję do nich niesamowity szacunek jako liderów i po prostu ludzi, którzy wiedzieli co jest dla mnie dobre i jakie musi być rozwiązanie moich problemów.

Dywizja R6 PS4 z awansem na finał SGC!

Ekipa Rainbow Six: Siege na platformie PS4 zakwalifikowała się na kolejny lanowy finał!

Nasza drużyna Invicta Gaming Female wystąpi na eLadies Poznań 2019

19 lipca, cóż nie piękna, wakacyjna data? Sam środek wakacji. Pogoda na pewno będzie dopisywać, będzie ciepło, można wyjechać na wakacje, żeby trochę odpocząć od komputera, lecz dla naszych zawodniczek z dywizji CS GO, nie będzie to czas na wymarzony odpoczynek, tylko czas na zaprezentowanie się z jak najlepszej strony.

Nasza żeńska dywizja CS:GO powalczy w turnieju eLadies już w lipcu!

Lipiec zapowiada się naprawdę gorąco, nie wspominając o samych temperaturach. Turniej eLadies, na którym zawita nasza żeńska dywizja CS:GO, ma szansę być czymś większym niż małymi e-sportowymi zawodami.